Medailonek:
Vystudovala Pedagogickou fakultu University Karlovy v Praze, ale za své učitele považuje rodiče dětí s postižením a své kolegy/ně. 26 let se zabývala se zakládáním, řízením a kvalitou rané péče v ČR. Nejdříve jako dobrovolnice, později jako poradkyně rané péče a vedoucí pracovišť České unie nevidomých a slabozrakých, od roku 1997 do 2010 jako ředitelka Společnosti pro ranou péči. Spoluzakládala Asociaci pracovníků v rané péči, kde působila několik let jako jednatelka. Na podporu rané péče získala osobní stipendium mezinárodní asociace Ashoka pro sociální inovace, je jejím doživotním členem (felow). V rané péči působí dosud jako lektorka a konzultantka v ČR a v zahraničí. V současné době se věnuje podpoře a řízení změn v sociálních službách, konkrétně přechodu od ústavního modelu ke komunitnímu, tedy deinstitucionalizaci. Žije v Praze, má tři děti a čtyři vnoučata.
Anotace příspěvku:
“ Vybrané výsledky analýzy situace rané péče v ČR „
Ve svém příspěvku představí a rozvede vybrané výsledky Analýzy situace rané péče v ČR, jejíž je spoluautorkou. Analýza za rok 2016 (financovaná Nadačním fondem AVAST z programu Spolu do života) je situačním zmapováním poskytovatelů, dostupnosti a charakteristik rané péče – sociální služby pro rodiny dětí s postižením – v ČR.
V prezentaci bude poukázáno na ty aspekty rané péče, které si zaslouží další pozornost a hlubší zkoumání analytiků, poskytovatelů, případně zadavatelů této služby.
Nastíní současný stav pokračování analýzy, zaměřené na uživatele služby a rozhovory s manažery poskytovatelů.